Ustroń, Wisła, Istebna czyli po górach na trzech kołach

Czasami jednak trzeba zadziałać pod wpływem impulsu aby taki wyjazd doszedł do skutku, tak było właśnie tym razem kiedy to kolega napisał do mnie "a może by tak na weekend do Ustronia". Wtedy też zadziałałem niejako automatycznie dzwoniąc i rezerwując nocleg. Pozostało jeszcze kilka szczegółów typu kto o której i z kim jedzie bo było nas w sumie trzech.

Z racji mojego wolniejszego tempa jazdy i obowiązków zawodowych kolegi postanowiliśmy, że ja pojadę rano a koledzy po południu i tak też się stało :)

Wyruszając w taką trasę i mając na uwadze, że będzie do przejechania średnio 60 km dziennie to trzeba zadbać oto aby mieć wodę oraz kilkaset kilo kalorii z sobą. Oczywiście do tego trochę kasy na chleb, trochę ubrań do przebrania i kilka innych drobiazgów. Właśnie mniej więcej z takim wyposażeniem wyruszyłem w trasę gdzie po kilku godzinach jazdy znalazłem się w Ustroniu nad rzeką. Wieczorem tuż po mojej kolacji tak jak to było wcześniej ustalone dołączyło do mnie dwóch kompanów, którzy w razie potrzeby towarzyszą mi już od wielu, wielu lat...

Postanowiliśmy na drugi dzień wjechać na Stecówkę, a jak Bóg da i sił wystarczy to chciałem wracać górami z Wisły do Ustronia. Jak się później okazało nie było to takie łatwe gdyż było za nami kilkadziesiąt kilometrów, w tym kilka podjazdów które ze mnie wycisnęły "siódme poty". A po zjedzonym obwitym obiedzie trudno było wsiąść na rower i dalej kręcić. Wszystko jednak szybko wróciło do normy gdy tylko zacząłem pedałować i poczułem wiatr w włosach. Bardzo mi też zależało by móc ponownie zobaczyć hasło "Życie Jest Grą - Świat Boiskiem Bóg Sędzią...", które widnieje na płocie pewnej posesji wysoko w górach, ciekawe czy wiecie czyja to posiadłość?

Po takim wyjeździe znów jestem o kilka kroków do przody by zrealizować marzenie o samotnej wyprawie w góry, choćby tylko na jeden, dwa noclegi. Jak się uda to też napiszę i o tym... ;)

Fot. Kuba Tosik, Mariusz Urbanek
Data publikacji: 11-05-2016

Współpraca i reklama

W tym miejscu znajdują się banery do instytucji, firm, Osób prywatnych, które mnie w taki czy inny sposób wspierają...

Jeśli chcesz dołączyć do tego działu, to daj znać, napisz do mnie :) Kontakt